زمان جاری : سه شنبه 08 اسفند 1402 - 6:04 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


ارسال پاسخ
تعداد بازدید 29
نویسنده پیام
drsaber آفلاین


ارسال‌ها : 17
عضویت: 25 /9 /1399


اختلال طیف اوتیسم در کودکان
اختلال طیف اوتیسم نوعی اختلال رشدی پیچیده بوده که بر برقراری ارتباط کلامی، مهارت های اجتماعی، چگونگی تعامل و رفتار های روزمره فرد تاثیرگذار است. کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم ممکن است با طیف وسیعی از چالش ها رو به رو شوند و البته این مشکلات احتمال دارد با توجه به سن و شدت اوتیسم در افراد متفاوت باشد. اگر کودک تان به اختلال طیف اوتیسم دچار شده است، خدمات درمانی گوناگونی برای درمان آن در دسترس می باشد. از جمله نشانه های اصلی اوتیسم می توان به رفتار های تکراری یا کلیشه ای، علاقه های محدود و عدم تغییر پذیری اشاره کرد.
نشانه های اصلی اوتیسم در کودکان
-پاسخ ندادن به بازی
-درک نکردن آن چه می خواهند بگویند
-استفاده از زبان با روشی غیر معمول
عدم توانایی فرد برای هماهنگ شدن با جماعت
-پاسخ ندادن به نام خود
-حرکات تکانشی
-واکنش بسیار و بیش از اندازه به صدای بلند
به طور عادی تا قبل از دو سالگی، تشخیص اوتیسم در کودکان بسیار دشوار است. اما خوشبختانه این روز ها به راحتی می توان اختلال طیف اوتیسم را در نوزادان و کودکان تشخیص داد. اختلال طیف اوتیسم در سنین پایین تر یعنی حدود 14 ماهگی تا 16 ماهگی هم تشخیص داده می شود. البته بسیاری از والدین طی همان چند ماه ابتدایی، رفتار های غیر عادی کودک را متوجه می شوند اما تا زمانی که کودک نشانه های اصلی اوتیسم را از خود نشان ندهد، تشخیص قطعی داده نمی شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که گفت هر چه تشخیص زودتر انجام شود و مداخله زودتر اعمال شود، نتایج مطلوب تری به دست می آید.
مرکز کاردرمانی اوتیسم دکتر صابر، بهترین مرکز توانبخشی کودکان اوتیسم، با انجام تخصصی ترین روش ها در زمینه درمان نشانه های اوتیسم در غرب و شرق تهران مشغول می باشد.


یکشنبه 07 آبان 1402 - 18:01
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | اختلال طیف اوتیسم در کودکان | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS