زمان جاری : سه شنبه 11 مهر 1402 - 9:56 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


ارسال پاسخ
تعداد بازدید 24
نویسنده پیام
drsaber آفلاین


ارسال‌ها : 15
عضویت: 25 /9 /1399


کاردرمانی چیست
کار درمانی رشته ای مرتبط با پیدا کردن کار و شغل می باشد، عده ای آن را با کاردانی اشتباه می گیرند، برخی فکر می کنند کاردرمانگران مشکلات شغلی را درمان می کنند. کاردرمانی به افراد مبتلا به مشکلات سلامتی کمک می کند تا مجددا فعالیت های روزمره مهم خود را شروع کنند. این درمان در حقیقت حوزه ای میان رشته ای بوده که از علوم مختلف همچون روان شناسی، فیزیولوژی و آناتومی برای بهبود عملکرد بیماران بهره می برد. این فعالیت های روزمره می توانند شامل هر چیزی باشند، از دوش گرفتن مستقل (بدون کمک دیگران) گرفته تا غذا پختن برای همسر خود، لباس پوشیدن مستقل، صحیح خوابیدن، مشارکت اجتماعی و... . یکی از اهداف اصلی کاردرمانی به استقلال رساندن مراجع بوده به طوری که پس از پایان جلسات بتواند به تنهایی کار های مربوط به خود را انجام دهد. هدف اصلی کاردرمانی افزایش کارآمدی شخص در زندگی و رسیدن به استقلال در انجام امور می باشد. این هدف نیازمند تلاش های تخصصی گروهی بوده و با کمک سایر اعضای تیم توانبخشی همانند فیزیوتراپیست، گفتار درمانگر، بینایی سنج، شنوایی سنج و تیم درمان همچون پزشک، روان شناس، پرستار و... انجام می شود. کاردرمانگران به افراد در هر سنی کمک می کنند تا بتوانند بر ناتوانی های ناشی از بیماری، کهن سالی و یا تصادفات غلبه کنند و وظایف روزانه یا شغلی خود را انجام دهند. هم چنین این کاردرمانگران تمام نیاز های جسمانی، روانی، اجتماعی فرد را شناسایی کرده و تلاش می کنند پشتیبانی کاملی از او به عمل بیاورند.
کاردرمانی کودکان

کودکانی که در زمینه جسم به خدمات کاردرمانی احتیاج دارند شامل اختلالاتی همچون فلج مغزی، دیستروفی عضلانی، سندروم داون، مشکلات تاخیری تعادلی، عوارض نشات گرفته از تشنج، تاخیر های حرکتی، اختلالات و بیماری های عصبی عضلانی، اصلاح الگوی حرکتی نادرست،عوارض حرکتی در اثر بیماری های متابولیک، دررفتگی مادرزادی ران و... می شوند.
در بخش کودکان به دلیل وسیع بودن اختلالات ذهنی، شاخه ذهن نیز به عنوان زیر مجموعه ای از شاخه روان به طور جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد.
کلینیک کاردرمانی دکتر صابر با انجام خدمات متنوع کاردرمانی از جمله کاردرمانی در منزل، کاردرمانی اوتیسم و... در غرب و شرق تهران مشغول می باشد.

چهارشنبه 24 اسفند 1401 - 15:35
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | کاردرمانی چیست | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS