زمان جاری : دوشنبه 27 فروردین 1403 - 5:47 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


ارسال پاسخ
تعداد بازدید 57
نویسنده پیام
drsaber آفلاین


ارسال‌ها : 17
عضویت: 25 /9 /1399


توانبخشی چیست؟
توانبخشی به معنای باز گرداندن توانایی ها، حفظ شان و منزلت فرد توان خواه و تعیین جایگاه قانونی و اجتماعی او می باشد. توانبخشی نوعی درمان می باشد که می تواند به فرد کمک کند توانایی هایی را که برای زندگی روزانه به آن ها احتیاج دارد باز یابد، حفظ کند یا بهبود بخشد. این توانایی ها ممکن است فیزیکی، ذهنی و یا حتی شناختی باشند. توانبخشی با تمرکز به بازتوانی فرد توان خواه به افزایش کیفیت زندگی فرد می پردازد. در حقیقت توانبخشی از علوم پزشکی، علوم اعصاب، روان شناسی، علوم اجتماعی و... کمک می گیرد. توانبخشی با هدف درمان و بهبود و همچنین ارتقاء سطح کارآیی افراد کم توان، ناتوان یا معلول، توان خواه و... تا بالاترین حد ممکن، به منظور دستیابی آن ها به یک زندگی مستقل در جامعه عرضه می شود. توانبخشی می تواند زندگی و عملکرد روزانه شما را بهبود بخشد.
اهداف توانبخشی
هدف اصلی توانبخشی این است که به فرد توان خواه کمک کند توانایی های خود را بازگرداند و استقلال خود را دوباره به دست آورد. هدف دیگر توانبخشی، کمک به بهبود کیفیت زندگی فرد با بازگرداندن عملکرد طبیعی بدن است. در این جا برخی از اهداف دیگر توانبخشی را عرض می کنیم:
-پیشگیری از معلولیت
-جلوگیری از پیشرفت معلولیت
-ارتقاء سطح افکار عمومی نسبت به معلولیت
-سعی در خود کفایی معلول
-قادرسازی فرد معلول در برخورد با مشکلات

چه کسانی به توانبخشی نیاز دارند؟
توانبخشی برای افرادی مناسب است که توانایی هایی را که برای زندگی روزانه به آن نیاز دارند از دست داده اند. برخی از شایع ترین علل عبارت اند از: سکته مغزی، عفونت های شدید، برخی از نقایص مادرزادی، اختلالات ژنتیکی، پارکینسون، ام اس، درد های مزمن، جراحی های ارتوپدی و... .
کلینیک تخصصی توانبخشی دکتر صابر، بهترین مرکز درمان سکته مغزی در تهران و بهترین مرکز تشخیص و درمان ام اس و همچنین بهترین مرکز درمان پارکینسون، رضتیت همیشگی مراجعان را به خود جلب کرده و نیز جلب می کند.

پنجشنبه 21 مهر 1401 - 18:48
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | توانبخشی چیست؟ | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS