زمان جاری : سه شنبه 11 مهر 1402 - 9:34 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


ارسال پاسخ
تعداد بازدید 32
نویسنده پیام
drsaber آفلاین


ارسال‌ها : 15
عضویت: 25 /9 /1399


کاردرمانی ذهنی کودکان
کاردرمانی ذهنی کودکان
کاردرمانی ذهنی شاخه ای از کاردرمانی می باشد که به ایجاد و بهبود مهارت های ذهنی و درمان مشکلات ذهنی افرادی که دچار اختلال اند کمک می کند. کاردرمانی ذهنی با در نظر گرفتن ارتباط بین جسم و ذهن، برنامه تعیین شده ای را برای تقویت ارتباط میان این دو تعیین می کند. ضعف مهارت های حرکتی که به یکپارچگی حسی و حرکتی مربوط می باشند از جمله اختلالات مهمی بوده که این شاخه از کاردرمانی به آن می پردازد. در این حیطه از کاردرمانی از تکنیک های درمانی متنوعی مانند رفتار درمانی، بازی درمانی، حرکت درمانی، اتاق تاریک، ماساژ درمانی و … استفاده می شود. کاردرمانگر از وسایل و روش های متفاوت، تحریک پذیری حسی کودک را افزایش داده و بدین وسیله به بهبود مهارت های ذهنی_درکی او کمک می کند. آموزش های یک متخصص کاردرمانگر ذهنی با توجه به میزان بهره هوشی و مهارت های کودک ارائه می شود.
هدف اصلی از انجام کاردرمانی ذهنی کودکان، شناسایی نقاط ضعف کودک در انجام کارهای ضروی و روزانه و بهبود مهارت های کودک در جهت زندگی بهتر و ارتباط قوی تر با جامعه است. کاردرمانگر در این حیطه سعی می کند با ایجاد تغییراتی در محیط زندگی و کار، سعی در بهبود توانایی ها و مهارت های فرد در ایجاد ارتباط موثر با آن ها دارد.

چه کودکانی می توانند از کاردرمانی ذهنی بهره ببرند؟
کودکان مبتلا به:
-کم توانی ذهنی
-اختلالات يادگيری
-اختلال توجه و تمرکز
-اختلالات رفتاری همچون پرخاشگری و ناخن جویدن
-اختلال بیش فعالی
-اختلالات نافذ رشد مثل اوتیسم
-سندرم داون
-فلج مغزی
-تاخیر رشدی
-مشکلات اضطرابی و افسردگی
-اختلال وسواس

فواید کاردرمانی ذهنی
کاردرمانی ذهنی فواید زیادی برای کودکان دارد از جمله: تقویت توانایی های بازی، درمان مشکلات درکی_بینایی، بهبود مشکلات حسی، بهبود تعادل، بهبود مهارت های ارتباطی و... .
رضایت مراجعه کنندگان به کلینیک تخصصی کاردرمانی دکتر صابر، تجربه همیشگی ما در ارائه حرفه ای ترین خدمات کاردرمانی ذهنی در مناطق غرب و شرق تهران بوده و است.

پنجشنبه 24 شهریور 1401 - 17:15
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | کاردرمانی ذهنی کودکان | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS